Eğitim

Eğitim Haberleri

Binlerce öğrenci kariyer günlerinde iş dünyasıyla bir araya geldi

Öğrencilerin kariyer planlarını şekillendirecek adımlar atarken, geleceklerini iyi planlamaları adına düzenlenen kariyer günlerinde ulusal ve uluslararası 80 firma, binlerce öğrenciyle bir ayara geldi.

Milli Eğitim Bakanı Özer: "Bu sene ilk kez yaz okulu açma kararı verdik”

Kadıköy'de bulunan Erenköy Kız Lisesi'nde eğitimci, Yazar Alev Alatlı'nın isminin verildiği kütüphane, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in katılımı ile açıldı. Programda konuşan Bakan Özer, 'Tüm öğrencilerimizin yazın Türkiye'nin neresine giderlerse gitsinler ücretsiz bir şekilde katılıp, yararlanabilecekleri yaz kursu açıyoruz. 4. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerimizin yazın matematik yaz okullarına katılabilecekleri yaz okulları açıyoruz' dedi.

200 lise öğrencisinin anlamlı Türk bayrağı koreografisi

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde lise öğrencileri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ay yıldızlı koreografi oluşturdu.

BAHAR ŞENLİĞİ

İzmit'te bir ilköğretim okulunda bahar şenliği büyük bir coşkuyla kutlandı

Liseli öğrenciler Kilim Müzesi ile şampiyonaya gitmeye hak kazandı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen liseler arası araştırma projelerinde Eskişehir'i temsil eden Hacı Süleyman Çakır Kız Lisesi, Sivrihisar Kilim Müzesi ile Türkiye şampiyonası finallerine gitmeye hak kazandı.

52 bin kişiye 52 bin kitap

En Çok Dilovası Okuyor projesi çerçevesinde 52 bin kişiye 52 bin kitap dağıtılacak.

ALKÜ’de gerçeği aratmayan tatbikat

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) öğrencilerinin düzenlediği triyaj etkinliği ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

  SUBÜ Rektörü Sarıbıyık: “İnovasyon turizm alanında da önemli”

SUBÜ Turizm Fakültesi’nin gerçekleştirdiği ve birçok üniversiteden akademisyen ve lisansüstü öğrenciyi bir araya getiren 20’nci Geleneksel Turizm Sempozyumu’nda konuşan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “İnovasyon turizm alanında da önemli. Bilgiden pazara giden yolu doğru bir şekilde kurgulamalıyız” dedi.   

Jandarma öğrencilere eğitim verdi, onlarla fidan dikti

Kocaeli'de jandarma ekipleri, il genelinde 120 okulda öğrencilere çeşitli konularda eğitim verirken, onlarla birlikte fidanları toprakla buluşturdu.

Öğretmenlerden çevreyi koruyacak proje

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi öğretmenlerinin Romanya, Bulgaristan, Yunanistan ve Slovakya ülkeleri ile başlattığı ekoloji ve çevreyi koruyacak Erasmus+ projesinde çalışmalara devam ediyor.

Minik öğrencilerden geri dönüşüm defilesi

Twinning projesi bünyesinde yapılan 'Geri Dönüşüm Defilesi' renkli görüntülere sahne oldu.

ÇAKÜ’de ‘lisansüstü felsefe kongresi’ düzenlendi

Çankırı Karatekin Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 'lisansüstü ulusal felsefe kongresi'nde 102 lisansüstü öğrenci, bildiri sundu.

Okullara spor ve müzik aleti desteği

Adıyaman'da, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi'yle okullara spor, müzik ve donatım desteğinde bulunuldu.

Öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte engelsiz dünya için robotik ürün geliştirdi

KOCAELİ (İHA) – Kocaeli'nin Derince ve Körfez ilçelerinde görev yapan öğretmen ve öğrenciler, engelsiz bir dünya projesinde buluştu. Engelsiz yaşam ürünleri ve etkinlikleri geliştiren grup, final sergisiyle de farkındalık oluşturdu.

ÇOMÜ, Trakya bölgesinde kurumsal akreditasyonu olan ilk ve tek üniversite oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 30'uncu yılında Türkiye'deki 210 üniversite arasında uluslararası tanınırlığa sahip biçimde kurumsal akreditasyon alan ilk 16 yükseköğretim kurumu arasına girdi. ÇOMÜ, aynı zamanda Trakya Üniversiteler Birliğinin ve Adım Üniversiteleri birliğinin akredite alan ilk ve tek üniversitesi oldu.

Büyükşehirden okullara ilk yardım eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ilkokul öğrencilerine yönelik ilk yardım eğitimleri veriyor.

 Dünyaca ünlü programa İEÜ’lü asistanlar   

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Radyo ve Televizyon Programcılığı öğrencileri Hilal Yapıcıoğlu ve Doğukan Sözen, dünya çapındaki televizyon programı The Amazing Race Australia’nın İzmir’deki çekimlerinde ‘yapım asistanı’ olarak görev yaptı.

Öğrenciler bu eğitim setleri ile sektöre hazırlanıyor

Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri, akademisyenlerin tasarlayıp geliştirmiş olduğu eğitim setleriyle sektöre hazırlanıyor.

  Çağımızın En Büyük Sorunu İklim Meselesi’ projesi başarıyla sona erdi   

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bulunan Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Fen Lisesi ‘Climate Matters (Çağımızın En Büyük Sorunu İklim Meselesi) ‘ adlı e-Twinning projesi başarı ile sona erdi.   

Toplam 81 haber.