Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Osmaniye’de köylülerden ucuz süt fiyatına tepki

Osmaniye'nin Kadirli ilçesindeki süt üreticileri, Ulusal Süt Konseyi tarafından litre fiyatı 7,5 TL olarak açıklanan sütün 5,5 TL'den alınmasına tepki gösterdi.

Ucuza halıyı duyanlar mağazaya koştu

Malatya'da bir halı firmasının, depolarının su basması nedeniyle ürünlerini maliyetine satacağını açıklamasıyla vatandaşlar satış yapılan mağazaya akın etti. İçeri girip halı alabilmek için birbirleri ile yarışan vatandaşlar izdihama neden oldu.

Bakan Dönmez:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bugün artık kurulu gücü 100 bin megavatı geçen bir Türkiye var. Bugün artık yenilenebilir enerjide, enerji verimliliğinde, enerji teknolojilerinde, nükleer enerjide attığı adımlarla kendi enerji dönüşümünü sürdüren bir Türkiye var. Enerjide kendi öz yeterliliğimizi sağladıkça inanıyorum ki Türkiye hem üretim hem dağıtım hem de piyasalarda merkez olma hedefine daha somut bir şekilde yaklaşacak dedi.

Üniversitede “Geleceğin Sigorta Ürünleri: Siber ve Dijital Sigortalar” etkinliği düzenlendi

Quick Sigorta, pandemi sonrası ilk üniversite etkinliğini Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık Bölümü'nde gerçekleştirdi.

İhracat için kuruldu, bugün ürünlerini 40'tan fazla ülkeye gönderiyor

Dünyada 40'tan fazla ülkeye madeni yağ ihracatı yapan Xenol Enerji, TurkishExporter ile dünyanın farklı pazarlarına açılmaya devam ediyor.

Evatro’da hedef globale yayılmak

Teknoloji, dijitalleşme ve yazılım geliştirme alanlarında pek çok sektöre hizmet veren YTÜ Yıldız Teknopark firmalarından Evatro, önümüzdeki beş yıl içinde kendi alanında hem ABD'de daha fazla kitleye ulaşmayı hem de globale açılmayı hedefliyor.

Başkan Büyükakın: 'Çiftçilerin üretime devam edebilmesi için 110 milyon lira ayırdık'

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Çiftçimiz üretime devam edebilsin diye hem yakıt hem gübre desteği için toplam 110 milyon lira ayırdık. Bu miktarda destek Türkiye'nin hiç bir şehrinde yoktur dedi.

Hatay’dan KKTC’ye deniz otobüsü HADO ile ilk sefer gerçekleşti

Hatay'dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne deniz otobüsü HADO ile ilk sefer gerçekleşti

AKILLI iECO büyük ilgi gördü

ÜÇGE'nin, kaynakların ülke ekonomisine temiz bir şekilde kazandırılmasını sağlayan döngüsel ekonominin en önemli adımı olarak hayata geçirilecek Depozito İade Sistemine hizmet eden, iECO markalı akıllı ürünleri ve sistemleri, We-Cycle Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarı'nda büyük ilgi gördü.

Manisa’da çilek bereketi

Manisa'nın Salihli ilçesinin kırsal mahallelerinde tütüne alternatif ürün olarak üretimine başlanan, olgunlaşmak için sıcak havaya ihtiyaç duyan çilekte hasat dönemi, bu yıl havaların geç ısınması nedeniyle önceki senelere göre geç başladı.

Antalya’da 600 bine yakın çalışanın kayıt dışı kazançları attırıldı

Antalya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Beyazıt Ablay, 2021 yılı içerisinde 24 bin ihbar ve şikyet aldıklarını belirterek, sigortalı çalışan ancak kazançları eksik bildirilen 596 bin sigortalının incelemelerin ardından kayıt dışı olan kazançlarının arttırıldığını belirtti.

   İstanbul’a 11 katlı OTOAVM   

Otomotiv satışı ile ilgili dükkanlar ve tahsis alanları olacak   

  Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan: “Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki personelin hakkının teslim edilmesini istiyoruz”    

 Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Covid-19 pandemi sürecinde dünyanın imrenerek baktığı ve sorunsuz sistemi ile herkesin takdir ettiği Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki personelin hakkının teslim edilmesini istiyoruz” dedi.   

   2 milyon turist hedefleyen Pamukkale, Çinli misafirlerini bekliyor   

 Pamukkale’de sevindirici haber, ilk 4 ayda 240 bin turist ziyaret etti   

 Van Kedisi ve Van Gölü altın bileziklere işlendi     

 Van’ın ve Türkiye’nin önemli değerlerinden olan Van Gölü ve Van kedisi altın bileziklere işlendi.   

  Tarlaya gittiğinde merak saldı, kozmetik toptancılığını bırakıp tarıma yöneldi  

 Düzce’nin Akçakoca ilçesinde yaşayan ve daha öncesinde kozmetik toptancılığı yapan Serpil Dere, çilek tarlasında merak saldığı tarım işine yöneldi. Dere, şimdi tarlasında ürettiği mahsulünü pazara bile gitmeden alıcısı ile buluşturabilmenin mutluluğunu yaşıyor.  

Bakan Varank: 'Tüm zamanların en yüksek aylık ihracatına imza attık'

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde düzenlenen Kimya Teknoloji Merkezi'nin imza töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz 23.4 milyar dolarlık ihracatla tüm zamanların en yüksek aylık ihracatına imza attık. Bugün sanayi üretim rakamları açıklandı. Aylık bazda bir miktar düşüş olsa da geçen senenin yüzde 9 üzerinde bir üretim artışını görebiliyoruz dedi.

   Mayıs'ta küçük balıkçılara hamsi süprizi  

Kıyı balıkçıların ağlarına takılan hamsi kilosu 60 TL'den alıcı buluyor

Toplam 170 haber.