Gündem

Gündem Haberleri

Kocaeli'den Pakistan'a 12. tren seferi

Sel felaketinin yaşandığı Pakistan'daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlanan insani yardım paketlerinin içinde bulunduğu 28 vagonluk 'İyilik Treni' 12. seferi için Kocaeli'den yola çıktı.

43 yıllık cami yıkıldıktan sonraki ilginç görüntüsüyle dikkat çekiyor

Kocaeli'de tarihi dokusu ve manevi iklimiyle kendine hayran bırakan Mehmet Ali Paşa Camisi yıkılıyor. Yıkıldıktan sonraki ilginç görüntüsüyle dikkat çeken ve geriye anılar kalan caminin yanında yapılan yeni ve modern camide ise sona gelindi.

Türkiye'de bir ilk: 7/24 kreş

KOCAELİ (İHA) – Türkiye'de ilk ve tek 7 gün 24 saat hizmet verme özelliğini taşıyan kreş Kocaeli'de vatandaşların hizmetine açıldı. Bu hizmetle birlikte iş gücüne katılan kadınların birçoğunun kafasında oluşan 'çocuğumuzu nereye bırakacağız?' soru işareti kalkmış olacak.

Körfez Çocuk Meclisi'nde başkanlık seçimi heyecanı

Körfez Belediyesi tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik kurulan Çocuk Meclisi'nde başkanlık değişimi ve seçimi yapıldı.

14 yaşındaki kıza istismarda bulunmuştu, ifadesi şok etti

‘Savunulacak bir yanım’ yok dedi

Anadolu'dan gelen kimsesiz vatandaşa büyükşehir kucak açtı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze'de gidecek yeri bulunmayan vatandaşı soğuk havada aç ve açıkta bırakmadı.

İzmit'e 41 ayda yapılan yatırımlar bu lansmanda tanıtıldı

İzmit Belediyesi'nin 41 ayda kente kazandırdığı projeler, düzenlenen lansmanda anlatıldı. Programa katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in, Türkiye'nin ve İzmit'in ilk kadın belediye başkanı olan Leyla Atakan'ı hatırlattığını söyledi.

Meral Akşener, İzmit'te abisi Nihat Gürer adına yapılan spor tesisinin açılışına katıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kocaeli'nin İzmit ilçesinde abisi Nihat Gürer anısına yapılan spor tesisinin açılışına katıldı. Konuşmasında abisi Gürer'i yad eden Akşener, Adam satmayan, adam tuzaklamayan, ketum ve cesur bir adamdı. Bende onun için çok cesur oldum dedi.

Yukarı Ulaşlı'daki Osmanlı hamamının restorasyon ihale tarihi açıklandı

Gölcük Belediyesi tarafından kazı çalışmaları tamamlanan Yukarı Ulaşlı'daki tarihi Osmanlı hamamının restorasyon ihalesi, 3 Ekim Pazartesi günü yapılacak.

Hayat kurtardı , dostlukları yürek ısıttı

Kocaeli'de düğünde fenalaşan Mustafa Keskin (67) ile kendisine kalp masajı yaparak hayata tutunmasını sağlayan Yusuf Mert Taşkıt (22) arasında yürekleri ısıtan dostluk başladı.

ASM ve hizmet binasının temeli atıldı

Çayırova Belediyesi, Yenimahalle Aile Sağlığı Merkezi, spor salonu ve muhtarlık hizmet binasının temelini attı.

Körfez'de 60+Aktif Yaşlanma Kulübü hizmete girdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Körfez Belediyesi Yarımca sahilinde 60+Aktif Yaşlanma Kulübü'nün açılışı gerçekleştirildi. Yeni açılışın yapıldığı kulüpte Usta Çı'rock isimli Anadolu Rock grubu konser verdi.

Sanayi kentinde yetiştirilen elmalar festivalde yarışacak

Kocaeli'de bu yıl 28'incisi gerçekleştirilecek Yeşil İhsaniye Elma Festivali'nde en güzel elmalar görücüye çıkacak. En iyi elma yetiştiricilerinin belirleneceği festivalde, 170 bin TL değerinde 10'ar kiloluk bordo bulamacı ve 100 paket zirai ilaç dağıtılacak.

Derince'ye gençlik merkezi inşa edilecek

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Gençlerimiz için Cımbızlar Cami'nin bulunduğu 1,5 dönümlük alanda gençlik merkezi yapacağım. Bölgemize mahallemizin çocukları için orada hem müspet ilim hem manevi ilim hem sportif faaliyetlerin yapılacağı çok güzel bir gençlik merkezi inşa edeceğiz dedi.

Başkan Söğüt, Hacı Osman Mahallesi'nde vatandaşları dinledi

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Hacıosman Mahallesi'nde esnaf ve vatandaşların taleplerini dinledi.

Başkan Kocaman gençlerle paintball oynadı

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, gençlerin büyük ilgi gösterdiği paintball etkinliğine katıldı.

Acı Haber .. Şehidimiz var

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kuzey Irak'ta gerçekleştirilen Pençe-Kilit operasyonunda şehit düşen İs. Uzm. Onb. Muhammed Karaçam'ın acı haberi Çorum'daki baba ocağına ulaştı.

Yazar Alişan Kapaklıkaya, aileleri bilgilendirdi

Başiskele Belediyesi'nin düzenlediği programda vatandaşlarla bir araya gelen Eğitimci Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Alişan Kapaklıkaya, önemli mesajlar verdi.

Murat Kurum duyurdu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum açıkladı

Toplam 1106 haber.