Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Festival öncesi elma ikramı

Gölcük Belediyesi tarafından düzenlenecek 28. Yeşil İhsaniye Elma Festivali öncesinde vatandaşlara 2 ton elma dağıtıldı.

Halk oyunları yarışmasında hünerlerini sergilediler

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Minikler Geleneksel Düzenlemeli Dal Türkiye 3'üncüsü Polisan Ortaokulu Gençlik ve Spor Kulübü oldu.

Fen İşleri'nden el emeği satış stantlarına yenilik

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Sanat Sokağı'nda bulunan el emeği satış stantlarını yeniliyor.

Pinhani ve Sofi Tukker eylül de Küçükçiftlik Park'ta

Yaz süresince Dany Brillant ve Halsey başta olmak üzere yıldız isimleri müzikseverlerle buluşturan Biletinial, eylül ayı konser maratonu çerçevesinde gençlerin en sevdiği gruplarından biri olan Pinhani ve çıkardığı hitlerle dans pistlerinin adeta tozunu attıran New York çıkışlı jungle pop ikilisi Sofi Tukker'ı müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

'Zengin Mutfağı', Biletinial ile Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda

Vasıf Öngören imzalı Zengin Mutfağı tiyatro oyunu, Şener Şen'in başarılı performansıyla 22 Eylül'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahnelenecek. Oyunun büyük ilgi gören biletleri ise www.biletinial.com'da satışta.

Hayal atöylesi oyun parkı açıldı

Hayal Atölyesi Oyun Parkı büyük bir organizasyonla açılışını gerçekleştirdi.

Gebze'de aşıklar atıştı

Gebze'de düzenlenen aşıklar şöleninde mahalli sanatçılar seslendirdikleri birbirinden güzel türkü ve deyişlerle kulakların pasını sildi.

Geleceğin müzisyenleri hünerlerini sergiledi

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi'nde düzenlenen yetenek taramasında minikler hünerlerini sergiledi.

Gölcük'ün adını sanat tarihine yazdıracak Sultan Baba Mescidi tamamlandı

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinin simgesi olmaya aday, çok sayıda akademisyen ve sanatçının verdiği destekle inşa edilen Sultan Baba Mescidi tamamlandı.

İmparatorlukların şehri kaçak kazılardan böyle korunacak

Kocaeli'de kültürel alanlardaki kaçak kazıların önüne geçmek için yeni bir uygulama başlatıldı. Dron desteğiyle havadan yapılan denetimler sayesinde şüpheli durumlar kolluk kuvvetlerine bildiriliyor. Kısa yoldan zengin olma hayali kuran ve bu yüzden kültürel miras alanlarını kazarak tahribat oluşturan şahıslar da bu sayede yakayı ele veriyor.

Bu müzede kültür mirası tanıtacak

Kültür mirasına katkı sağlamak amacıyla Kartepe Belediyesi tarafından hayata geçirilen Derbent Meydan Projesinde müze binası yapımı tamamlandı. Müze envanter çalışmaları ise hızla devam ediyor.

Piyanosuyla dünyayı geziyor

Birçok ülkede sokak ve caddelerde piyano çalan Alman müzisyenin son durağı Kocaeli oldu. Vatandaşlar sokak ortasında piyano çalan müzisyeni hayranlıkla izledi.

Çocuk şenliğinde minikler doyasıya eğlendiler

İzmit Belediyesi'nin düzenlediği müzikli çocuk tiyatrosuna katılan minikler doyasıya eğlendi.

Türk Sanat Müziği'nin eşsiz tınıları Selim Sırrı Paşa Konağı'ndan yükseldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Selim Sırrı Paşa Konağı'nda uzun yıllar gönüllerden çıkmayacak Türk Sanat Müziği konseri düzenledi.

Ünlü sanatçı seyircilerin arasına dalınca herkes şaşkına döndü

KOCAELİ (İHA) – Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde konser veren ünlü sanatçı Haluk Levent, sahneden inerek yanındaki tüm güvenlik görevlilerini gönderdi. Seyircilerin arasında dakikalarca şarkı söyleyen Levent, özel birey ile de dans etti.

'Bendeki Suretler' sanatseverlerle buluştu

İzmit Sanat Galerisi, Firdevs Çalışkan'ın Bendeki Suretler isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

'Yeşilçam Vokal Grubu' Gebzeli çocukları coşturdu

Gebze'de Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği yaz şenliklerinde sahneye çıkan Yeşilçam Vokal Grubu, Beylikbağı Stadı'nda verdiği nostaljik konserle çocukları coşturdu.

Açık Hava Sinema Akşamları etkinliği sona erdi

Gölcük Belediyesi'nin düzenlediği ücretsiz Açık Hava Sinema Akşamları etkinliği Çanakkale Yolun Sonu filmi ile sona erdi.

Soner Sarıkabadayı Kartepe'de vatandaşları coşturdu

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde düzenlenen 6.Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali çerçevesinde sevilen sanatçı Soner Sarıkabadayı sahne aldı.

Toplam 296 haber.