Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Amatör balıkçılar balık tutmak için, çocuklar geleneksel oyunlarda birinci olabilmek için yarıştı

Kocaeli'de pandemiden dolayı 3 yıllık ara verilen Turna ve Tatlı Su Levreği Tutma Şenliği, Kandıra Utuk Göleti'nde yapıldı. Etkinlik boyunca doğayla iç içe olan yaklaşık 400 çocuk doyasıya eğlenirken, 260 amatör balıkçı da yarışmada boy gösterdi.

İclal Aydın: 'Üç Kız Kardeş, benim gibi birileri vardır diye düşünüp yazdığım bir hikayedir'

Kocaeli Kitap Fuarı'na katılan oyuncu ve yazar İclal Aydın, Üç Kız Kardeş, benim gibi birileri vardır diye düşünüp yazdığım bir hikayedir. Yalnız olmadığımı gördüm. Bu çok güçlü hissettirdi dedi.

Abhazlar, Kafkas sürgününün 158. yılını Karadeniz kıyısında andı

Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan Abhazlar, atalarının sürgün edildikten sonra Anadolu topraklarında ilk ayak bastığı Kandıra Kefken sahilinde bir araya gelerek 158. yılını andı.

Zafer Algöz ve Can Yılmaz'a Kitap Fuarı'nda büyük ilgi

Kocaeli'de Kitap Fuarı'na gelen usta oyuncu Zafer Algöz ve yazar Can Yılmaz'a büyük ilgi gösterildi. Önce söyleşide vatandaşlarla buluşan ikili, ardından yeni kitaplarını imzalayarak hayranlarıyla fotoğraf çektirdi. Zafer Algöz, yeni kitabının ilk imzasını Kocaeli Kitap Fuarı'nda attı.

Kitap Fuarı'nda KADES ve UYUMA projeleri tanıtıldı

12. Kocaeli Kitap Fuarı'nda kadın polis memurları, içişleri bakanlığının kadına şiddet ve uyuşturucu ile mücadele konularındaki iki önemli projesini tanıttı.

Yazar Delibaş, Atatürk cephede bile kitap okuyordu

Yazar Gülseren Delibaş, fuarda gençlere Atatürk'ün kitap sevgisinden bahsederek Atatürk cephede bile kitap okuyor, boş durmuyordu dedi.

Marmara Flüt Orkestrası'nın Gölcük Marşı coşturdu

Marmara Flüt Orkestrası, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısında konser verdi. Etkinlikte çalınan Gölcük Marşı, vatandaşların coşkusunu ikiye katladı.

Şanlıurfa’da gençlik bayramı için pedal çevirdiler

Şanlıurfa'da bir araya gelen bisiklet tutkunları, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için tarihi sokaklarda pedal çevirdi.

DÜFest 2022’de Açı Eğitim kurumundan destek

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, düzenlenen Öğrenci Festivali (DÜFest 2022) üç gün süresince düzenlenen birbirinden güzel ve eğlenceli etkinliklerin ardından sona erdi. Festivale Düzce'de açıldığı günden bu yana düzenlediği sosyal ve kültürel etkinliklerle eğitime destek olan Açı Eğitim Kurumları ve English Fast'te festivale destek olarak farkını bir kere daha ortaya koydu.

Çocuklar Nasreddin Hoca oyunuyla eğlendi

Körfez Belediyesi, Nasreddin Hoca Tatilde adlı çocuk tiyatrosunu miniklerle buluşturdu.

Başkan Gürkan’dan Kitap Fuarına övgü

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bu yıl 9'uncusu organize edilen Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarını gezdi ve fuara övgüler yağdırdı.

Çayırova'da sahne kadınların

Çayırova Belediyesi kadın tiyatro ekibinin sahnelediği yeni oyunun gala gösterisi izleyenlerden tam not aldı.

Çiftlikköy’de Gençlik Yürüyüşü yapıldı

Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri dolayısıyla Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Türküler söylendi, aşıklar atıştı

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde 14 ozanın katıldığı şölen renkli anlara sahne oldu.

Nurullah Genç: 'Şiir, insan ruhunu berraklaştırır'

12. Kocaeli Kitap Fuarı'nın onur konuğu şair ve yazar Nurullah Genç, Sanat ve Hayat adlı söyleşide vatandaşlarla bir araya geldi. Genç, Şiir, insan ruhunu berraklaştırır. Her insan her gün bir şiir okusaydı dünya da aynı dünya olmazdı dedi.

   Fransa’da Türkiye rüzgarı esti   

  Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen ‘Festiculture’ fuarında Türk yemekleri tanıtılırken, Bursa Mehter Takımı gösteri düzenledi.   

Ahmet Selçuk İlkan, 12. Kocaeli Kitap Fuarı'na katıldı

12. Kocaeli Kitap Fuarı'nda ünlü şair Ahmet Selçuk İlkan, hoş muhabbeti ve şiir dinletisi ile kitapseverlere keyifli anlar yaşattı.

Hayati İnanç: 'Nakdimizi ve vaktimizi gereksiz şekilde harcıyoruz'

Kocaeli Kitap Fuarı'na katılan yazar Hayati İnanç'ın söyleşisinde salon tıka basa doldu. İnanç, 'Nakdimizi ve vaktimizi gereksiz şekilde harcıyoruz. Zaman kıymetli bir şeydir. Kıymetini bilmeyen vefasızdır' dedi.

Tuna Kiremitçi: 'Polisiye roman yazmak emeklilik hayalimdi'

12. Kocaeli Kitap Fuarı'na katılan müzisyen ve yazar Tuna Kiremitçi, 'Polisiye roman yazmak benim emeklilik hayalimdi, ancak pandemi sebebiyle iş bulmakta zorlanınca hayalimi gerçekleştirdim' dedi.

Toplam 161 haber.