Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Milletvekili Tutdere, Çelikhan köy yollarındaki sorunları meclise taşıdı

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere Çelikhan ilçesine bağlı İnlice beldesi ile Aksu, Recep, Yeşiltepe, Yağızatlı, İncirli, Yeşilova köylerini birbirine bağlayan grup yolundaki sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Bakan Akar “PNS Badr”ın Pakistan Deniz Kuvvetleri’ne teslim törenine katılacak

PN MİLGEM'in üçüncü gemisi 'PNS Badr', Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da katılacağı törenle yarın Pakistan'da denize indirilecek.

CHP’li Öztrak: “Atatürk ülke gençlerinin önünde ufuk açmıştır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere ufuk açtığını ve bu ülkeyi onlara emanet ettiğini ifade etti.

Mustafa Sarıgül: “Ayıdan post, Amerika’dan dost olmaz”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kıbrıs davası konusunda Yunanistan'ın, ABD ve NATO'ya güvenmemesi gerektiğini söyleyerek, 'Yunanistan'a son sözümüz şudur: Ayıdan post, Amerika'dan da dost olmaz' dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Aliyev tarafından kabul edildi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

Bakan Yardımcısı Kıran: 'Ukrayna savaşı sonrası Batı'nın çifte standardına bizzat yeniden şahit olduk'

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ukrayna savaşı sonrası Batı'nın çifte standardına bizzat yeniden şahit olduk. Ukraynalı insanlar için sınır kapıları ardına kadar açılırken, aynı tutum Suriyeli mültecilere gösterilmedi. Mülteci meselesi üzerinden farklı algılar oluşturulmaya çalışılıyor. Bu konuda özellikle sosyal medyada olumsuz algılar oluşturulmaya çalışılıyor dedi.

İYİ Parti lideri Akşener’den gençlerle Anıtkabir’e ziyaret

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beraberindeki gençlerle Anıtkabir'i ziyaret etti.

BBP Genel Başkanı Destici: “PKK’ya desteği keserlerse Türkiye NATO üyeliklerine neden hayır desin”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliğine ilişkin, 'PKK'ya verdikleri desteği keserlerse, PKK'yı kendi ülkelerinde barındırmaktan, desteklemekten vazgeçerlerse ve Türkiye'ye yönelik kısıtlamaları kaldırırlarsa niye onların (İsveç ve Finlandiya) NATO üyeliklerine hayır desin' dedi

TDP Genel Başkanı Sarıgül, DSP lideri Aksakal’ı ziyaret etti

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Demokrat Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal'ı ziyaret etti.

Fatih Erbakan'dan Millet İttifakı'na sert eleştiri: 'HDP olmadan İstanbul'u ve Ankara'yı alamazlardı'

Kocaeli'de bir televizyon programına konuk olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Millet İttifakı'nı eleştirerek, HDP olmadan İstanbul'u ve Ankara'yı alamazlardı dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe’den flaş açıklama

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezanın tartışıldığı bir dönemde flaş bir açıklamada bulundu. Kabaktepe, 'Canan hanım, sosyal medyadan kendisine yapılan hakaretlerden dolayı 40'ın üzerinde dava açmış. Kendinize yapılan en ufak hakarete bile dava açıyorsunuz. Bir insanın kendisine, annesine, bu toplumun ahlakıyla bağdaşmayacak bir üslupla üstelik bir kadın olarak en ağır hakaretleri, küfürleri edeceksiniz. Sonra bundan dolayı ceza alınca ortalığı ayağa kaldıracaksınız ama size sosyal medyadan en ufak bir hakaret edildiğinde hem ceza hem de tazminat davası açacaksınız' dedi.

AK Parti İzmir’in hedef üye sayısı 550 bin

AK Parti İzmir İl Başkanlığının yürütme kurulu toplantısı sonrası basın açıklamasında bulunan il başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti İzmir olarak yıl sonuna kadar toplam 550 bin üyeye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

  Başkan Sayan’ın haklı mücadelesi sonuç verdi   

  Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın kentte faaliyet gösteren Tekstilkent’in kapanmaması için verdiği mücadele sonuç verdi   

 Almanya’da “küçük genel seçim" olarak nitelendirilen Kuzey Ren-Vestfalya seçimlerinde CDU birinci oldu   

  Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yapılan ve "küçük genel seçim" olarak nitelendirilen eyalet meclisi seçimlerinin galibi oyların yüzde 35’ini alan Hristiyan Demokratik Birliği (CDU) oldu.   

 TDP Başkanı Mustafa Sarıgül: "ABD'nin ve İngiltere'nin truva atları bugün de aramızdalar"     

 Türkiye Değişim Partisi (TDP) Lideri Sarıgül, “Kemal Derviş'in fotokopileri, ABD'nin ve İngiltere'nin truva atları bugün de aramızdalar. Ancak yağma yok. Artık Türkiye Değişim Partisi var" dedi.   

Bakan Fatih Dönmez Dördüncü sondaj gemimiz 19 Mayıs günü Türkiye’de olacak

"Bugün artık sondaj, üretim ve deniz operasyonlarımızda yerli teknoloji ürünlerini kullanıyoruz" 

   Somali'nin eski Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud 214 oyla yeniden cumhurbaşkanı seçildi   

Somali’de üçüncü tura kalan cumhurbaşkanlığı seçiminde 214 oy alan eski Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud yeniden cumhurbaşkanlığı görevine seçildi.

Fatih Erbakan, Kocaeli'de partisinin il kongresine katıldı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Kocaeli İl Başkanlığınca düzenlenen 2. Olağan İl Kongresine katıldı.

AK Parti'de ilçe başkanları toplantısı   

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ilçe başkanları ile istişare toplantısında bir araya geldi.   

Toplam 157 haber.