Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

‘Eren Abluka- 38 Operasyonu’ başladı

Elazığ’da ‘Eren Abluka- 38 Operasyonu’ başlatıldı

Erdoğan ve Biden’dan aile fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden, dün Biden’ın Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu'na katılan liderler ve eşleri onuruna verdiği yemekte eşleriyle birlikte aile fotoğrafı çektirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüştü.

Özhaseki’den CHP’ye algı tepkisi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP'nin yaptığı iki tane strateji var. Birincisi algı operasyonu. İkinci stratejisi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti gitsin ne olursa olsun. Gidince ne olacak ya' dedi.

Rusya’da seferberlik paniği: Türkiye ve Ermenistan’a uçak biletleri tükendi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kısmi seferberlik ilanından birkaç dakika sonra Rusya'dan Türkiye ve Ermenistan yönüne tüm uçuşlarda biletler tükendi.

Erdoğan’dan gazeteciye: “O Biden, ben Erdoğan’ım”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurulu için bulunduğu ABD'nin New York kentinde bir gazetecinin 'Biden ile görüşmüş olmayı diler miydiniz?' sorusuna, 'Hayır, niye. O Biden, ben Erdoğan'ım' yanıtını verdi.

Gebze’mizi ilmek ilmek dokuyoruz

Gebze'de ticari faaliyetler sürdüren esnaf, KOBİ ve kanaat önderleriyle buluşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Boş şeylerle uğraşmıyoruz, Gebze'miz için hizmet üretiyoruz dedi.

Başkan Şayir: 'Dilovası'nın marka değerini artırmak istiyoruz'

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Halkımıza ne söz verdiysek, fazlası ile yerine getirmeye çalışıyoruz. Dilovamız'ın marka değerini yükseltmek için, her türlü hizmeti yapmaya çalışıyoruz. Ayrıca belediyemize gelen vatandaşlarımızın sorununu çözmeden geri çevirmemeye gayret ediyoruz dedi.

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet'ten 'kiralık hizmet araçları' açıklaması

Hizmet araçlarının kiralanması konusundaki tartışmalarla ilgili basın toplantısı düzenleyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, '200 tane hizmet aracı 125 milyona satın almak var iken ne yazık ki bu araçları 2 yıllığına 100 milyonun üzerine bir rakamla kiralama söz konusu' dedi.

Bakan Bozdağ, şehitler ve gaziler üzerinden istismar yapanları kınadı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, zaman zaman şehitler ve gaziler üzerinden istismar yapan çevrelerin var olduğunu belirterek, 'Şehitlerimize, gazilerimize, şehitlik ve gazilikle ilgili inançlarımıza dil uzatmaktan maalesef geri durmuyorlar. Bu değerlere maalesef bazen bilerek, bazen de bilmeyerek, bazen de değerin kıymetini takdir etmeyerek saldıranları da kınamak isterim' dedi.

Fatih Erbakan’dan ‘19 Eylül Gaziler Günü’ açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Bu cennet vatanı bizlere vatan yapmak için canını veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, vatan uğruna kanını veren, uzuvlarını kaybeden tüm gazilerimize Allah'tan şifalar, sağlık ve afiyetler niyaz ediyoruz dedi.

Başkan Çiftçi, üniversiteli gençlere belediyenin çalışmalarını anlattı

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Belediye Gençlik Merkezinde sınavlara hazırlanan ve çeşitli üniversitelere yerleşen öğrencilerle bir araya geldi.

Başkan Aygün: 'En büyük gücümüzü gençlerimizden alıyoruz'

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize yürürken en büyük gücümüzü gençlerimizden alıyoruz dedi.

Başkan Bıyık asfalt makinesine bindi, ortaya bu kareler çıktı

Darıca Belediyesi, kış ayları gelmeden yollardaki ulaşım konforunu arttırmak için asfalt seferberliği başlatırken, Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da asfalt makinesine binerek yolları asfaltladı. Kış gelmeden Darıca'nın asfalt sorununu bitireceklerini söyleyen Başkan Bıyık, bozuk yol kalmaması için canla başla çalıştıklarını belirtti.

Türkiye Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı, İstanbul Milletvekili Ayrım’dan Iğdır Azerbaycan Evi’ne ziyaret

Türkiye Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Iğdır Azerbaycan Evi'ni ziyaret ederek dernek yönetimi ile uzun bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Yunus el-Menfi ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu nedeniyle bulunduğu New York'ta Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed Yunus el-Menfi ile Türkevi'nde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’li Senatör Coons’u kabul etti

Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) New York şehrinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'li Senatör Chris Coons'u Türkevi'nde kabul etti.

RTÜK Başkanı Şahin, Halk TV’ye verilen cezayı eleştiren siyasi parti liderlerine karşılık verdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, 'Medyada Nefret Söylemi Paneli'ne katıldı. Burada konuşan Şahin, birçok siyasi parti liderinin Halk TV'ye verilen cezayı eleştirmesine yönelik, 'Başka bir televizyon kanalına ceza verilseydi böyle bir tepkiyle karşı karşıya kalacak mıydık' dedi.

Bakan Soylu açıklamalarda bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ümit Özdağ'ın 'telefonda küfürleşme' iddialarına ilişkin, 'Ben operasyon çocuğu derken kimin operasyon çocuğu olduğu apaçık ortadadır. Amerika'nın aparatıdır bunlar' dedi. Bakan Soylu ayrıca, 7 ilde 9 suç grubuna yönelik 641 adrese eş zamanlı operasyon yapıldığını belirterek, Ekiplerimiz şu ana kadar 70'in üzerinde gözaltı yaptılar dedi.

Toplam 332 haber.