Sağlık

Sağlık Haberleri

Gebze Belediyesi'nden donanımlı sağlık kompleksi

Gebze Belediyesi, Ulus Semt Polikliniği ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi olarak hizmet vereceği Beylikbağı Sağlık Kompleksi ile Güzide 7/24 Çocuk & Bebek Kreşinin hizmete alma törenini gerçekleştirdi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu açıkladı

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde oluşturulan Palyatif Bakım Merkezinin açılışında konuşan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, 'İstanbul'un kamu hastanelerinde 29'uncu palyatif merkezi açıldı. 777'ydi yatağımız şu anda 800'ün üzerine çıkmış durumda. Geleneksel tıbbı da 2014'ten beri mevzuatıyla beraber, hekim gözetiminde uyguluyoruz. Türkiye bu konuda esasında dünyanın lideri olabilecek alt yapıya, bilgiye de sahip' dedi.

İhracat rakamlarında rekorlar kıran Kocaeli, sağlık turizminde söz sahibi olmak istiyor

Türk imalat sanayisinin ana üssü konumunda olan ve ihracat rakamlarında rekorlar kıran Kocaeli, sağlık turizminde de söz sahibi olmak istiyor. Kentteki 27 sağlık kuruluşunun sağlık turizmi yetki belgesi almaya hak kazandığını, son 3 yılda ise 284 bin 116 yabancı hastanın hastanelere başvurduğunu söyleyen Vali Seddar Yavuz, Bin 218 yataklı şehir hastanemizle güçleneceğimiz aşikardır. İlimizdeki hastaneler uluslararası hizmet vermektedir dedi.

İzmit Saat Kulesi mor renge büründü

Kocaeli'de 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü'nde hastalığa dikkat çekmek amacıyla İzmit Saat Kulesi mor ışıkla aydınlatıldı.

Dikkat .. Yeme bozukluğu asosyalleştiriyor

Erkeklerde yeme bozukluğu artışta

Uganda’da ebola salgını ilan edildi

Uganda'da 24 yaşındaki bir kişi Ebola virüsünden hayatını kaybetti.

Türk İnterpol’ü 84 suçlunun Türkiye’ye iade edilmesini sağladı

Türk Polis Teşkilatı'nın yurt içinde mafya tipi suç örgütleri ile yaptığı etkin mücadele, uluslararası alanda da hız kesmeden devam ediyor.

Tatil dönüşü cilt lekeleri ve saç dökülmelerine dikkat

Diyarbakır Memorial Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Dr. Hamza Aktaş, yazın ciltlerinde meydana gelen lekeler ve saç dökülmeleri nedeniyle işlem yaptırmak isteyenlere merdiven altı işlem yapılan yerlerden uzak durmaları ve önce bir hekime danışmaları tavsiyesinde bulundu.

Beyin kan akımının azalması Alzheimer riskini artırıyor

Nöroloji Uzmanı Dr. Didem Er, Alzheimer'ın son yıllardaki en önemli risk faktörlerinden birinin beyin kan akımının azalması olduğunu söyledi.

Obezitede merdiven altı uygulama uyarısı: “Hayatlarını tehlikeye atıyorlar”

Türkiye Avrupa ülkeleri arasında obezitede birinci sırada yer alırken, uzmanlar giderek artan rakamlarla korkutan obeziteye karşı uyarıyor.

Hassas cildi olanlar aman dikkat

Kış aylarının yaklaştığı şu günlerde ciltlerde yaşanan kuruluklara karşı nemlendiricinin önemine değinen medikal estetik ve kozmetik uzmanı Ahmet Akın, Kış döneminde cildiniz kuruyacağı için daha fazla nem desteği sağlanmalıdır. Seramid ve hyalüronik asit içeren ürünler tercih edilebilir dedi.

İzmit'te ilkokulda şaşırtan olay ! Hastanelik oldular

Okula getirdiği biber gazını, sınıfta sıkınca onlarca öğrenci etkilendi

DİKKAT ! Çocuğunuzu ağlarken okula bırakmayın

Bir anda kurallar koyarak okula başlanılmasının çocuğu okuldan soğutabileceği ve okul fobisi gelişebileceği uyarısında bulunuldu.

Aspirin kullanımına dikkat

İskenderun Gelişim Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ahmet Okan Uzun, ağrı kesici, ateş düşürücü olarak kullanılan aspirinin, kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu etkisinin olduğunu belirterek, hastaları aspirini hekim kontrolünde kullanmaları yönünde uyardı.

Sağlık çalışanlarının eğitimine destek olacaklar

Sağlık çalışanlarının lisansüstü eğitimlerine destek olacak işbirliğinde imzalar atıldı. Beykent Üniversitesi ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) arasında 'Lisansüstü Eğitim' programları iş birliği protokolü imzalandı. Sendika üyeleri, protokol kapsamında üniversitenin sağladığı avantajlardan yararlanabilecek.

Uykuyu sevmeyenlere kötü haber

Erken kırışıklığın nedeni uykuda saklı

Erkekler, güzellik uygulamalarında kadınlarla yarışıyor

Erkekler yaptırdıkları güzellik uygulamalarıyla kadınları adeta geride bırakmış durumda. Botoks, dolgu, saç ekimi gibi işlemler için güzellik merkezinin yolunu tutan erkekler, yaptırdıkları uygulamalarla kadınlarla yarışıyor.

Çarpıcı araştırma'Sigara içenler daha korumasız'

Yaptığımız araştırmada aşı olsalar dahi sigara içen bireylerde antikor düzeyinin anlamlı derecede düşük olduğunu gördük

Sosyal medya intiharı tetikliyor

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde yaklaşık 2 ay önce açılan 'Psikososyal Destek Birimi' uzmanları, intihar girişimlerinin en önemli etkenlerinden birinin kitle iletişim araçları ve sosyal medya olduğunu söyledi.

Toplam 238 haber.